SZCZEROŚĆ MOIM PRZEKLEŃSTWEM

in , by Karolina Mielczarek, 11 marca
Stwierdziłam, że warto poruszyć ten temat, gdyż ostatnimi czasy coraz ciężej mi zrozumieć ludzi. Cały czas wydaje mi się, że kierując się w życiu szczerością mam pod górkę. Nie należę do optymistów. Jestem realistką. Ostatnio jednak stwierdziłam, że szczerość jest moim przekleństwem. Jednak nadal żyję w przekonaniu, że lepiej tak, niż w drugą stronę.


Przedstawiam Wam 5 cech, które cenię w ludziach:

1. SZCZEROŚĆ

Nie potrafię milczeć, kiedy jest szansa na to, aby wypowiedzieć swoje zdanie. Zawsze muszę wrzucić swoje 5 groszy, dlatego bardzo cenię osoby, które nie boją się mówić. Lubię jak ma ktoś coś do powiedzenia. Taka osoba jest warta mojego czasu i z takimi osobami lubię przebywać. Umiesz kłamać? To super, ale nie rób tego w moim towarzystwie.

2. AUTENTYCZNOŚĆ

Jeżeli nie jesteś sobą to nie gadaj ze mną. Nie lubię ludzi dwulicowych. Cenię sobie ludzi, którzy są autentyczni. Nie znoszę sytuacji, kiedy ktoś zmienia zdanie po to, aby przypodobać się innym. Litości. Czy naprawdę tak trudno jest wyrazić swoje zdanie i pozostać przy nim? Co innego zrozumieć swój błąd, ale zmiana zdania 10 razy na dobę robi z Ciebie wariata. Pamiętaj - wszystko i tak wychodzi na jaw.

3. ZARADNOŚĆ/PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

Uwielbiam ludzi przedsiębiorczych i kreatywnych. Cenię osoby, które są w stanie poradzić sobie w każdej sytuacji, a nie leżeć i płakać w kącie. Nie idzie Ci w życiu? Zrób coś z tym i przestań narzekać. Naprawdę nikt nie lubi słuchać ciągłych zmartwień. Porażki zdarzają się każdemu, ale nie wieczne. Chcesz tracić życie użalając się nad sobą? Spoko, ale nie każ mi tego słuchać.

4. SZCZODROŚĆ

Uwielbiam ludzi, którzy mają gest i nie szukają w tym interesu. Omijam ludzi, którzy rzucają się na wszystko dla swoich korzyści, a nic od siebie nie dadzą. Nie jestem w stanie zrozumieć ludzi, którzy wiecznie oszczędzają. Jestem trochę rozrzutna, ale nie przeszkadza mi to.

5. PRZEBOJOWOŚĆ

Nie lubię ludzi nudnych. Cenię sobie ludzi energicznych, aktywnych i obrotnych. Życie jest jedno. Nie chce mi się gadać cały czas o rzeczach poważnych. Lubię pożartować i się powygłupiać. Omijam ludzi, którzy każdy możliwy wieczór spędzają w domu i nie myślą o sobie. Pamiętaj - czas działa na niekorzyść. Stracone dni już nie wrócą. 


Na zakończenie zapytam: Jakie cechy charakteru Wy cenicie w ludziach? 
 


SHARE 2 comments

Add your comment

  1. Ja cenię tolerancje i głęboko ukryte dziecko. Później jest szczerość.

    www.monarea94.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. O tak, też zdecydowanie lubię ludzi przebojowych. Wiadomo czasami trzeba porozmawiać poważnie czy tak się zachować, ale nie lubię takich poważnych cały czas.Lubię kiedy ktoś ma poczucie humoru, lubi zrobić coś spontanicznie.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Jest mi bardzo miło, że mnie odwiedziłaś! :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z nowym rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych

COPYRIGHT © Blog · THEME BY WATDESIGNEXPRESS